Logo

انیماتوری

بازنشر مقاله

مشاغل زیادی در حوزه هنری وجود دارد که ممکن است به دنبال آنها باشید. اگر به طراحی علاقه دارید، می خواهید با تکنولوژی کار کنید و کنجکاو در مورد ساختن فیلم هستید، و دوست دارید شخصیت هایی با داستان های متنوع خلق کنید، حرفه ای به عنوان انیماتور ممکن است برای شما مناسب باشد. در این مقاله، درمورد درک اینکه یک انیماتور کیست، چگونه تبدیل به یک انیماتور شوید و مهارت‌های مورد نیاز برای موفقیت در این نقش را مرور می‌کنیم. این مقاله می تواند به شما کمک کند تا تعیین کنید که آیا باید این مسیر شغلی را دنبال کنید یا خیر.

یک انیماتور چندین تصویر به نام فریم تولید می‌کند که وقتی توالی آن‌ها را در کنار هم قرار می‌دهند توهمی از حرکت ایجاد می‌کنند – این به عنوان انیمیشن شناخته می‌شود. تصاویر می توانند از تصاویر دیجیتالی یا دستی، مدل ها یا عروسک ها ساخته شوند.

انیماتورها تمایل دارند در دو بعدی، مدل سازی سه بعدی، استاپ موشن یا انیمیشن های کامپیوتری کار کنند. انیماتور یک متخصص هنر و طراحی است که از تخصص خود برای ایجاد قطعات چند رسانه ای با استفاده از نرم افزارهای پیشرفته انیمیشن استفاده می کند. در این نقش، حرفه‌ای‌ها مجموعه‌ای از طرح‌ها را طراحی می‌کنند تا انیمیشن‌های مختلفی از جمله دو بعدی، استاپ موشن، موشن گرافیک، سه‌بعدی، طراحی دستی و هنر دیجیتال ایجاد کنند. تخصص متحرک‌ها در انواع خاصی از دارایی‌ها، مانند تصاویر متحرک، وب‌سایت‌ها، بازی‌های ویدیویی، تبلیغات تلویزیونی، نمایش‌ها و پلت‌فرم‌های دیجیتال معمول است.

انیماتورها معمولاً حرفه ای های بسیار ماهر با مهارت های مجسمه سازی، طراحی و نقاشی هستند، اگرچه آنها معمولا رسانه خاصی را انتخاب می کنند که در آن تخصص دارند. آنها از مهارت های طراحی و خلاقیت خود برای ایجاد کار در محیط های فردی یا گروهی استفاده می کنند.

مهم نیست که رسانه آنها چیست، انیماتورها معمولا وظایف اصلی مختلفی را به اشتراک می گذارند، از جمله:

 1. استفاده از نرم افزارها و برنامه های آنلاین برای خلق آثار هنری
 2. ساخت استوری بورد برای پروژه های انیمیشن
 3. انجام تحقیق در مورد تکنیک ها و مفاهیم جدید انیمیشن
 4. همکاری با دیگر انیماتورها، هنرمندان، تهیه کنندگان، طراحان و کارگردانان
 5. گوش دادن به مشتریان برای تعیین نیازهای انیمیشن آنها
 6. استفاده از طیف وسیعی از مواد هنری برای اجرای طرح های خود
 7. ایجاد طرح های اصلی
 8. آموزش نرم افزار یا اپلیکیشن های جدید انیمیشن و طراحی

اگر با علاقه پا در این میدان بگذارید، تبدیل شدن به یک انیماتور می تواند یک فرآیند ساده و شیرین باشد. توجه به این نکته مهم است که بسته به نوع انیماتوری که می‌خواهید باشید، شرکتی که در آن کار می‌کنید و الزامات گواهینامه برای نقش، در صورت وجود، ممکن است مراحل بیشتری یا کمتری انجام شود.

تخصص انیمیشنی خود را را انتخاب کنید.

قبل از اینکه بتوانید سفر خود را به عنوان یک انیماتور شروع کنید، بهتر است تخصصی را انتخاب کنید که روی آن به طور جدی تمرکز کنید. انتخاب یک دارایی انیمیشنی که بیشتر مورد علاقه شماست و خلاقیت شما را به چالش می کشد، می تواند به شما در یافتن کار رضایت بخش کمک کند. برای تعیین علایق خود می توانید دوره هایی را در چندین نوع انیمیشن مانند انیمیشن بازی های ویدیویی یا انیمیشن وب سایت بگذرانید. انیماتورها اغلب مهارت هایی را که به اشتراک می گذارند به آنها اجازه می دهد در نقش های خود موفق شوند. اینها شامل مهارت های نرم، که در درجه اول بر اساس شخصیت و حرفه ای بودن شما می باشد، و مهارت های سخت، که توانایی های فنی و قابل اندازه گیری هستند، می شود. مهارت های متحرک معمولی عبارتند از:

 • خلاقیت : داشتن مهارت های خلاقیت برای ایجاد طرح های اصلی و ساخت مواد ویدئویی ضروری است. انیماتورها همچنین از این مهارت برای گرفتن ایده، داستان یا فیلمنامه و ایجاد صحنه های بصری جذاب برای مخاطبان استفاده می کنند.
 • توجه به جزئیات : داشتن حس تمرکز شدید و آگاهی از جزئیات کوچک برای انیماتورها مهم است. انیماتورها با این مهارت می توانند جزئیات قابل توجهی را به کار خود اضافه کنند، ناهماهنگی ها را در صحنه ها شناسایی کنند و قطعات جذابی خلق کنند.
 • همکاری : کار تیمی یکی دیگر از موارد مهم است. برای انیماتورها معمول است که به عنوان بخشی از یک تیم خلاق بزرگتر کار کنند. پروژه های انیمیشن نیاز به همکاری دارند، و شما باید تمرین کنید که یک عضو خوب گروه باشید و بازخوردها و انتقادات را مدیریت کنید. توانایی داشتن تعاملات مثبت و کار با دیگران به شیوه ای دلپذیر و کارآمد در اجرای وظایف انیمیشن مهم است.
 • تفکر انتقادی : توانایی استفاده از تکنیک های حل مسئله و به کار بردن آنها در کار انیمیشن مهارت مهمی است. انیماتورها از مهارت‌های تفکر انتقادی برای درک متن‌ها، تعیین چگونگی تبدیل ایده‌ها به هنر و فرمول‌بندی مفاهیم استفاده می‌کنند.
 • مدیریت زمان : انیماتورها معمولاً هر روز چندین کار برای تکمیل دارند. توانایی برنامه ریزی وظایف، تکمیل فعالیت ها بر اساس ضرب الاجل و برنامه ریزی برای آینده برای انجام وظایف روزانه مهم است.

انیماتور بودن شغلی باورنکردنی است که در آن می‌توانید این فرصت را داشته باشید که به تصاویر و ایده‌ها در زمینه‌های مختلفی مانند قانون، مراقبت‌های بهداشتی، فیلم، آموزش، تلویزیون و بازی و سرگرمی و هر چیزی که می تواند از ذهن شما بگذرد، جان بدهید.

خود را وقف توسعه مهارت های خود کنید.

مهم نیست که برنامه انیمیشن شما چقدر خوب است، مربیان شما فقط می توانند در مورد چگونگی تبدیل شدن به یک انیماتور به شما چیزهای زیادی بیاموزند. آنها می توانند شما را برای رسیدن به بهترین حالت تحت فشار قرار دهند، اما در نهایت این شما هستید که باید تمام تلاش خودتان را بکنید تا آنچه در ذهن نسبت به ایده ها و توقعات خودتان دارید پیاده سازی کنید.

علاوه بر ایجاد مهارت های هنری پایه و یادگیری انیمیشن و نرم افزار ویرایش، شما همچنین می توانید مهارت های بازیگری و مشاهده خود را نیز توسعه دهید. انجام این کار می تواند به شما در درک زبان بدن و حرکات کمک کند تا بتوانید احساسات و ویژگی های خاصی را در شخصیت های خود بازآفرینی کنید.

افرادی که مسیر شغلی خود را به عنوان یک انیماتور حرفه ای انتخاب می کنند در زمینه ای چالش برانگیز، سریع و پر ارزش کار می کنند. محبوبیت دوباره انیمیشن فرصت های بی شماری را برای افراد بسیار خلاق با مهارت های رایانه ای باز کرده است.

شاید ابتدای کار خیلی هیجان زده شوید اما با جلو رفتن احساس شکست و خستگی کنید، اما به یاد داشته باشید که نباید دست از تلاش برای رسیدن به خواسته های خود بردارید، هرچقدر هم که راه پر مشقت باشد، این راه نیاز به صبر و پشتکار بالا دارد.

امیدواریم این مقاله به شما هرچند کوچک، کمک کرده باشد تا تصمیم درست را بگیرید و با اگاهی در مسیر خود قدم بردارید.

مقالات بیشتر

برند بوک
گرافیک

برند‌بوک(کتابچه برند)چیست؟

برندبوک(کتابچه برند)چیست؟ برند بوک یا کتابچه برند، چکیده‌ای از استراتژی برند است. تمام عناصری که برند شما را تشکیل می‌دهند، از اصول پایه‌ای گرفته (ماموریت،

مدیریت شبکه های اجتماعی

مهمترین قوانین بازاریابی محتوا

استراتژی بازاریابی محتوا نیز مانند هر اقدامی در دنیای وب، دارای قوانین خودش است که اگر آنها را به درستی مورد توجه قرار داده شوند،

به منظور بهبود فرآیند کاری کسب و کار شما پیشنهاد میکنیم از مشاوره رایگان مجموعه ما استفاده کنید